Haber

Eskrim kupaları sahiplerini buldu

Ankara’da konut sahipliğine iki proje daha spor 8-10 Eylül tarihlerinde salonda eş zamanlı gerçekleştirilen U10-U12-U14 Eskrim Federasyon Kupası; 14 yaş altı epe, flöre ve kılıç kategorilerinde oynanan maçların ardından sona erdi.

Türkiye Eskrim Federasyonu’nun (TEF) 2023-2024 faaliyet takviminde yer alan sıralamaya göre; Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Düzce, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Zonguldak’ın da aralarında bulunduğu Türkiye’nin 31 ilinden sporcular piste çıktı. Epede 364, flörde 273 ve kılıçta 438 olmak üzere toplam 1075 sporcunun ter döktüğü organizasyon, her iki spor salonunda da heyecanlı mücadelelere sahne oldu.

Federasyon Kupası’nda dereceye giren sporcular kupa ve madalyalarını alırken; TEF Lideri V. Müminhan Alım, TEF Lider Yardımcısı Ahmet Hakan Hayber, TEF Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bilgehan Baydil, TEF Genel Sekreteri Yılmaz Portakal, TEF Olimpiyat Koordinatörü Kenan Gönder, TEF Genel Sekreter Yardımcısı Nihal İzgi, TEF Teknik Heyet Folyo Şube Müdürü Gökhan Akyalçın ve Kılıç Şube Sorumlusu Hakan Yıldırım, Ankara Eskrim İl Temsilcisi Pelin Bulutlu Yıldırım, Match Observers Uluslararası Hakemi Berkay Katırcı ve Milli Hakem Yücel Ekici.

U10-U12-U14 Eskrim Federasyon Kupası sonuçları şöyle:

U10 Kadın Folyosu

1 – Duru Ayata (Balıkesir BB SK)

2 – Vahide Sena Şenykentli (Angora Pars Eskrim SK)

3 – Defne Kotan (İstanbul bireysel)

3 – Dünya Akbaş (Balıkesir Eskrim SK)

5 – Figen Su Yıldırım (Göztepe SK)

6 – Duru Kısalar (Marmara Eskrim SK)

7 – Feride Rana Şenykentli (Angora Pars Eskrim SK)

8 – Masal Kocaata (Altınyurt SK)

U10 Erkekler Folyo

1 – Kuzey Erdal (Altınyurt SK)

2 – Mustafa Muhsin Savaş (Angora Pars Eskrim SK)

3 – Ali Kaan Ocaklı (Ankaralı birey)

3 – Mehmet Soyçopur (Göztepe SK)

5 – Hasan Kemal Canko (Eskişehir GSK)

6 – İrfan Çınar Yüksel (Çankaya Eskrim SK)

7 – Ozan Keyifli (Göztepe SK)

8 – Can Ali Ocak (Göztepe SK)

U10 Kadın Kılıçları

1 – Elif Alkaya (Ankara GSM SK)

2 – Nil Asya Altıntaç (Ankara GSM SK)

3 – Derin Özkan (Olympia Eskrim SK)

3 – Eylül Aydın (Kdz. Ereğli Eskrim SK)

5 – Derin Işıkyıldız (Bölge Eskrim SK)

6 – Derin Ünlü (Ankara GSM SK)

7 – Melin Nisa Arslan (Ankara birey)

8 – Elif Miray Eren (Ankara GSM SK)

U10 Erkek Kılıcı

1 – Bartu Temelatma (Balestra Eskrim SK)

2 – Haktan Deniz Kızıldağ (BİT SK)

3 – Deniz Yavuz (Pars Eskrim GSK)

3 – Bircan Çınar Başpınar (Bölge Eskrim SK)

5 – Dara Ömer Çohadar (İstanbul birey)

6 – Tuna Yıldırım (Balestra Vişnelik Eskrim SK)

7 – Ege Avşar (Ankara GSM SK)

8 – Serkan Türkmen (Ankara birey)

U10 Bayanlar Epe

1 – Begüm Şimşek (Kocaeli GSK)

2 – Zümra Özüm Yanık (Ekici Eskrim SK)

3 – Defne Esin (Antalya bireysel)

3 – Seina Durmuş (İstanbul Eskrim SK)

5 – Zeynep Ant (Çankaya Eskrim SK)

6 – Sonay Şahit (Karşıyaka SK)

7 – Mirada Ekinci (Antalya Eskrim GSK)

8 – Elif Mira Savaş (Adıyaman GSK)

U10 Erkekler Epe

1 – Ömer Arda Narin (İstanbul Eskrim SK)

2 – Deniz Alp Öner (Alanya SK)

3 – Ali Ayaz Özbay (Trabzon Telekom SK)

3 – Ali Baran Tatar (Çankaya Eskrim SK)

5 – Mehmet Fatih Küçükkalaycı (Efsane Eskrim SK)

6 – Atlas Albek Aslan (Çankaya Eskrim SK)

7 – Yiğit Ali Sönmez (Trabzon GSİM)

8 – Çınar Önalan (Alfa Eskrim SK)

U12 Bayanlar Epe

1 – Ece Su Köroğulları (Alanya SK)

2 – Ece Torucu (Prizma Ataşehir)

3 – Didar Yüksel (İstanbul Eskrim SK)

3 – Miraç Serra Değercan (50. Yıl İzzet Baysal İ.O. SK)

5 – Eda Memnun (Evo Eskrim SK)

6 – Karya Derin Koşar (Karşıyaka SK)

7 – Pelin Mutaf (Ayberk Eskrim SK)

8 – Elif Nilhan Salur (Konya Eskrim SK)

U12 Erkekler Epe

1 – Danil Taraskin (FCCA/Gürcistan)

2 – Doruk Durmuş (Çankaya Eskrim SK)

3 – Rüzgar Aybars Kızıltan (Alfa Eskrim SK)

3 – Kemal Arel Gürlü (İstanbul Eskrim SK)

5 – Yalın Yılmaz (Alfa Eskrim SK)

6 – Kutay Kubat (Alanya SK)

7 – Ahmet Aras Dohman (Trabzon Telekom SK)

8 – Poyraz Nuzumlaer (Alfa Eskrim SK)

U12 Kadın Kılıçları

1 – Ece Kanlı (ANOKES SK)

2 – Hafsa Güner (ANOKES SK)

3 – Mihrimah Aksu (Prizma Eskrim SK)

3 – Emine Nihan Akyüz (İstanbul birey)

5 – Didem Güner (Ankaralı birey)

6 – Ayşe Öykü Özbek (İstanbullu birey)

7 – Derya Turgut (Balestra Eskrim SK)

8 – Pelin Topçu (Ankara GSM SK)

U12 Erkekler Kılıç

1 – Ali Şendurgut (Parat Ripost SK)

2 – Osman İbrahim Erdöl (İzmir Yeşilay SK)

3 – Ege Çolak (İstanbul bireysel)

3 – Çınar Başer (Pars Eskrim GSK)

5 – Bartu Temelatma (Balestra Eskrim SK)

6 – Selim Bezci (Balestra Eskrim SK)

7 – Uzay Kutlu (İstanbul bireysel)

8 – İlhan Can Şener (Ankaralı birey)

U12 Kadın Folyo

1 – Selin Ece İncesu (Eskişehir Gelişim SK)

2 – Toprak Küspesi (Atak Eskrim SK)

3 – İmren Cemile Özgür (Balıkesir Eskrim SK)

3 – Hikaye Duru Akgül (Prizma Eskrim SK)

5 – Eylül Beduk (Göztepe SK)

6 – Tuana Yıldırım (Orhan Sütbakan GSK)

7 – Irmak Uysal (Altınyurt SK)

8 – Duru Durukan (Eskişehir GSK)

U12 Erkekler Folyo

1 – Rutkay Çınar Bayrak (Atlantis SK)

2 – Turhan Bora Doğu (Atlantis SK)

3 – Abrek Nart Yıldırım (Atlantis SK)

3 – Ulaş Metin (Atlantis SK)

5 – Emre Uyar (Altınyurt SK)

6 – Batu Ramazanoğlu (Atlantis SK)

7 – Karahan Çinioğlu (Altınyurt SK)

8 – Hüseyin Erva Gülen (Balıkesir BB SK)

U14 Bayanlar Epe

1 – Defne Ada Sümer (Prizma Ataşehir)

2 – Defne Caner (Çankaya Eskrim SK)

3 – Nil Aksan (İstanbul Eskrim SK)

3 – Yankı Ergunay (Prizma Ataşehir)

5 – Berrak Yalçınkaya (İstanbul bireysel)

6 – Pelin Mutaf (Ayberk Eskrim SK)

7 – Ece Su Köroğulları (Alanya SK)

8 – Miray Şahit (Karşıyaka SK)

U14 Erkekler Epe

1 – İskender Yiğit Tiftik (Çankaya Eskrim SK)

2 – Can İbrahimoğlu (Çankaya Eskrim SK)

3 – Hamza Kırmacı (Erzurum GSK)

3 – Ömer Can (Çankaya Eskrim SK)

5 – Elisei Andreev (FCCA- Gürcistan)

6 – Alperen Sağlam (Trabzon SK)

7 – Fatih Atakan Gönültaş (Antalya ferdi)

8 – Servet Şamil Tamay (Antalya ferdi)

U14 Kadın Kılıcı

1 – Işıl Betül Elüstü (ANOKES SK)

2 – Alya Irmak Özoğul (Kdz. Ereğli Eskrim SK)

3 – Zeynep Aytekin (Başkent Eskrim SK)

3 – Irmak Baydil (Kastamonu Eskrim SK)

5 – Lara Kaya (Balestra Vişnelik Eskrim SK)

6 – Hazal Sakarya (ANOKES SK)

7 – Lina Sulubey (Kastamonu Eskrim SK)

8 – Elif Çınar Koçak (Pars Eskrim GSK)

U14 Erkek Kılıcı

1 – Ziya Arda Osmanağaoğlu (Parat Ripost SK)

2 – Ertürk Selim Coşkun (ANOKES SK)

3 – Mehmet Doruk Özkan (Olympia Eskrim SK)

3 – Tuna Çağlar (Balestra Kiraz Eskrim SK)

5 – Kaan Leo İtimat (Balestra Kiraz Eskrim SK)

6 – Barlas Bayram (Ankara GSM SK)

7 – Berke Benjamin Gülerer (Ankara GSM SK)

8 – Oruç Yavuz Serhan Yavuzaslan (BİT SK)

U14 Kadın Çiçekli

1 – Ada Kufeciler (ABFA SK)

2 – Elif Ada Yıldız (Atlantis SK)

3 – Ecem Özer (Eskişehir Gelişim SK)

3 – Nil Minsin (Mustafa Uslular SK)

5 – Yağmur Turhan (Altınyurt SK)

6 – Nil Kırtay (Balıkesir BB SK)

7 – Aybüke Genç (Çankaya Eskrim SK)

8 – İmren Cemile Özgür (Balıkesir Eskrim SK)

U14 Erkek Çiçekli

1 – Bulut Ali Yıldız (Atlantis SK)

2 – Kuzey Aydemir (Altınyurt SK)

3 – Çağan Ayaz (Balıkesir BB SK)

3 – Ateş Yılmazkarasu (Marmara Eskrim SK)

5 – Ali Arıkan (Alfa Eskrim SK)

6 – Poyraz Ali Ekici (Karşıyaka SK)

7 – Tuna Akan (Balıkesir BB SK)

8 – Güneş Ali Dilber (Altınyurt SK) – İSTANBUL

haberkinik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu